Yüksek lisans tez hazırlama


yuksek-lisans-tez-hazirlamaYüksek lisans tez hazırlama ile ilgili lisansüstü, master, MBA, tezli ve tezsiz yüksek lisans öğrencilerinden birçok talep gelmektedir. Yüksek lisans öğrencisiyim tez hazırlama dönemine geldim, yüksek lisans tez hazırlamam lazım, nasıl hazırlayabilirim, örnek yüksek lisans tez hazırlama örneklerine nereden ulaşabilirim diye bizden destek talep etmektedir.

Yüksek lisans öğrencilerinden lisans öğrencilerine nazaran daha akademik özelliklere sahip tez yazmaları beklenir. Lisans döneminde tez hazırlama esnasında gösterilen tolerans bu seviyede beklenmeyebilir. Benzer şekilde doktora öğrencilerine de yüksek lisans öğrencilerine gösterilen anlayış gösterilmez. Bu yüzden akademik seviyede onay alacak forma nasıl ulaşabilir, lisansüstü tez nasıl hazırlanır, lisansüstü tez örnekleri ile bilgi vermek isteriz.

Yüksek lisans tez hazırlama süreçleri nelerdir, hangi süreçlerden, hangi aşamalardan geçerek yazılır, hangi kurallara dikkat edilmeli, yazarken nelere dikkat etmeliyim, yazdırmak istesem ücretleri, fiyatları hakkında bilgi verebilir misiniz, hangi merkezlerden destek alabilirim, istanbul, Ankara, İzmir de merkez var mı, kılavuz örneklerine nereden ulaşabilirim, ne kadar sürede yazılır, danışmanlık hizmeti veriyor musunuz, ne zaman teslim edilir, tez yazım kılavuzuna nereden ulaşabilirim, nasıl temin edebilirim en çok sorulan sorular olma özelliğine sahiptir. Mümkün olduğunca bu sorulara yanıt vermekteyiz.

Tez hazırlama, danışman hocanızın tez konusu önerisi yapmanızı istemeyle başlar, konu belirlendikten sonra konu onayı alınır, literatür taraması yapılır, tez taslağı oluşturulur ve yazım süreci başlar. En son üniversitenizin yazım kılavuzuna göre düzenlemesi ile sona erer.

Yüksek lisans tez hazırlama ile ilgili dokümanlar

 

 

Lütfen! Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?