Tez Hazırlama Semineri

Tez hazırlama semineri düzenlemekteyiz.

Tez nasıl yazılır, konu nasıl seçilir, kaynakça nasıl düzenlenir.

Tez yazım aşamaları ile ilgili tüm detaylar anlatılmaktadır.

Ön başvuru yapmak için aşağıdaki linke tıklayın.

Tez nasıl yazılır

Tez nasıl yazılır çok fazla sorulardan biridir. Tez nasıl yazılmalı sorusuna cevap lisans, yüksek lisans, master, mba ve doktora öğrencilerinin aradığı cevaptır. Tez hazırlama aşamasına gelen öğrenciler tez nasıl yazılır, tez konusu nasıl bulunur, nasıl hazırlanır gibi çalışmaları arayıp fikir edinmeye çalışır. Bu makalede detaylı şekilde örneklerle tez nasıl hazırlanır, bunu açıklamaya çalışacağız. Buna ilave olarak makale sonunda iki ipucu bulacaksınız.

Tez nasıl yazılır

Tez nasıl yazılır sorusuna cevap ararken aynı zamanda lisans tezi nasıl yazılır, hangi bölümlerden oluşur, içindekiler listesi nasıl hazırlanır, kaynakça nasıl hazırlanır, bunlarla ilgili detayları aşağıda bulabilirsiniz. Örneklerle verdik çünkü, öğrenciler örnekleri inceleyip örneklere göre kendileri daha rahat hazırlayabilir.

Tez nasıl yazılır sorusuna ayrıca örneklerle de verdik. Örnekleri de pdf ve word doc dosya olarak vermeye çalıştık.  Word’de hazır şablon ile nasıl yazılır bunu da bulabilirsiniz. Konu ile ilgili kitaplara da kısa araştırma yaparak ulaşabilirsiniz.

Tez örnekleri sayısını çok fazla tutmaya çalıştık, örnek tezlerle lisans düzeyinde, yüksek lisans, master ve doktora seviyesindeki çalışmalara ulaşabilirsiniz.

Tezde hangi bölümler var

 

  • Bu dosyalar işinize yarar

  • Örnek tez yazım kılavuzu indirin

  • Örnek şablon nasıl olur inceleyin

 

İki ipucu

Tez nasıl yazılır ipucu 1: Tez nasıl hazırlanır sorusuna cevap verirken tez öğrencilerinin bir eksiğini gördük. Tez örneklerini incelememiş olmaları. Tez örneklerini incelemek çok önem taşır. Tezin hazırlanmış hali olduğu için şekil olarak ve içerik bakımından tezin nasıl hazırlandığını görmüş olursunuz. Bu yüzden tez hazırlamaya başlamadan önce ilk yapmanız gereken işlerden biri de örnek tezlere bakarak fikir edinmeniz olmalıdır.

Tez nasıl yazılır ipucu 2: Tez yazmaya başlarken, yani kaynakları araştırdınız, özetlerinizi not ettiniz ve artık bilgisayarda yazmaya başlarken, üniversitenizin tez yazım kılavuzunu bilgisayarınıza indirin ve tez yazım kılavuzundaki kurallara göre yazmaya çalışın. Tez düzenlemesini yazarken yapacağınız için size zaman kazandıracaktır.

 

31 Ekim 2016
17 kez görüntülendi