Makale örnekleri


makale-ornekleriBilimsel akademik makale örnekleri, üniversite öğrencileri için son derece önemlidir. Örneklere bakarak nasıl yazıldığı konusunda fikir edinmek için bize birçok istek gelmiştir. Bu yazıda detaylı aradıklarınızı bulacaksınız.

Örnekleri incelediğinizde, yazım konusunda size faydalı olacaktır. Özellikle bilimsel yazım kurallarının ne olduğunu fark edeceksiniz.

 

 

Makale neden yazılır?

Üniversite öğrencilerine ön lisans, lisans, lisansüstü, yüksek lisans düzeylerinde makale hazırlama ödevi verilir. Bunun nedeni bir konu hakkında bilimsel yazım kriterlerine göre ifade edilmesi içindir. Yazar kendi bakış açısı ile gözlem, istatistik, bilimsel metotlarla iddiasını savunur, düşüncesinin haklılığını okuyucuya izah eder.

Makale örneklerinde özellikle dikkat etmeniz gereken kaynakça kısmıdır. Kaynaklarınızı nasıl göstereceğinizi öğrenmeye çalışın.

Makale Örnekleri

Pdf, word- formatındaki dokümanları incelerken, nasıl hazırlandığına, hangi kriterlere, hangi kurallara göre yazıldığına dikkat edin. Bilimsel makale yazımı, akademik kurallara göre olması gerektiği için bilimsel makale yazma kriterlerini iyi bilmeniz lazım.

Makale nasıl yazılır yazısını okuyarak  olması gereken bölümler nelerdir onları öğrenebilirsiniz. Lisans seviyesinde makale yanında, yüksek lisans ödevleri de verilmektedir. Ekip olarak tüm öğrencilere yazım konusunda destek vermekteyiz.

Örnekleri inceleyerek en iyi şekilde ödevinizi, projenizi yazabilirsiniz. Sormak istediğiniz varsa, bize ulaşın.

 

Lütfen! Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?